sosyal medya platformları içerisinde en çok kullanılanlardan birisi olan Whatsapp ve Instagrambugün önemli bir kilometre taşına ulaştığı öğrenildi. Her iki platformunda sahibi olan ve yakın zamanda bunları satın almış olan Facebook platformunun kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg bugün bir açıklama yaptı. 2017 yılının üçüncü çeyreğinde elde edilen mali sonuçlardan bahseden Mark Zuckerberg, bu iki platformun sahip olduğu özelliklerine kullanıcıların ne kadar talep gösterdiğini de açıkladı.

Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada Snapchat’e rakip olan geliştirilen Instagram platformunun Hikayeler özelliği ve Whatsapp platformunun Durum özelliği aylık kullanıcı bazında 300 Milyona ulaştığını ifade etti. Yani bu iki platformu kullanan yaklaşık 300 Milyon kullanıcı bu yeni özelliklerden faydalanmayı ihmal etmemiş.

Instagram ve Whatsapp platformları gelişmelere açık olması ile kullanıcıların dikkatini cezbetmeyi başarıyor. Özellikle bu yeni gelen yenilikler kullanıcılar tarafından çok sevildiği net olarak anlaşıldı. Facebook yetkilileri bu kullanımın zamanla artacağından emin.